Kósa Ádám maradt a Siketek Nemzetközi Sportbizottságának elnöke

Sport, 2025.12.01

Magyar sportdiplomáciai sikereket hozott a Siketek Nemzetközi Sportbizottsága (ICSD) tokiói kongresszusa.

A Magyar Hallássérültek Sportszövetségének közösségi oldala szerint a tagság újra megválasztotta Kósa Ádámot elnöknek és arról is döntött, hogy az ICSD Budapestre költözik, a magyar fővárosban lesz a székhelye.

A kongresszus határozata alapján négy év múlva, 2029-ben Athén rendezheti a nyári siketlimpiát.

Az idei seregszemlének Tokió adott otthont, a magyarok remekül szerepelve 13 dobogós helyezéssel, egy arany-, hét ezüst- és öt bronzéremmel zárták a viadalt.
(MTI)


Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!