Labdarúgó NB I - Háromgólos vereséget szenvedett a bajnok Felcsúton

Sport, 2019.08.25

A Puskás Akadémia nagy meglepetésre - hátrányból fordítva - 4-1-re legyőzte a bajnok Ferencvárost vasárnap, a labdarúgó OTP Bank Liga 4. fordulójának zárómérkőzésén.

OTP Bank Liga, 4. forduló: Puskás Akadémia FC - Ferencvárosi TC 4-1 (1-1) ---------------------------------------------- Felcsút, 3864 néző, v.: Berke

gólszerző: Sós (40.), Knezevic (58. - 11-esből), Urblík (79., 83.), illetve Spirovski (12.)

sárga lap: Radics (9.), Hadzsiev (12.), Henty (27.), Knezevic (91.), illetve Bőle (51.), Varga R. (61.)

PAFC:

----
Hegedüs L. - Szolnoki, Meissner, Hadzsiev, Nagy Zs. - van Nieff (Spandler 81.), Radics (Urblík 23.) - Sós (Kiss T. 88.), Knezevic, Henty - Vanecek

FTC:

----
Gróf - Botka, Frimpong, Leandro (Boli 77.), Civic - Ihnatenko, Spirovski - Szerető (Lovrencsics 65.), Bőle (Isael 62.), Varga R. - Priskin

Az Európa-liga rájátszásában érdekelt, emiatt tartalékos összeállításban kezdő Ferencváros kezdte lendületesebben a találkozót és Stefan Spirovski révén megszerezte a vezetést. A Puskás Akadémia - főleg hátul - sok hibával játszott, támadásai ritkán jelentettek veszélyt a fővárosi kapura. A szünet előtt néhány perccel mégis összejött a hazai egyenlítés: egy eladott labdát követően Sós Bence lőtt bombagólt.

Fordulást követően megszerezte a vezetést a felcsúti gárda, miután a buktatásáért megítélt büntetőt Josip Knezevic magabiztosan értékesítette. A bajnokcsapatot a bekapott gól sem rázta fel, továbbra is lassan szövögette támadásait, miközben a Puskás kedvére kontrázhatott, és Urblík József találatával tovább növelte előnyét. A felvidéki középpályás néhány perc múlva ismét eredményes volt, ezzel beállította a 4-1-es végeredményt.