Liege-Bastogne-Liege - Vas a kapitányaiért dolgozott, ausztrál siker

Sport, 2024.04.21

Vas Blanka segítőként a 80. helyen ért célba vasárnap a Liege-Bastogne-Liege klasszikus egynapos országúti kerékpáros női viadalon, amelyen az ausztrál Grace Brown diadalmaskodott.

A Bastogne-ból rajtolt 153 kilométeres megmérettetésen a férfiak versenyéhez hasonlóan nem kedvezett az időjárás a kerékpárosoknak. A magyar bajnok, U23-as világbajnok Vas segítőként az SD Worx-Protime kapitányaiért dolgozott, a hajrára leszakadt az élcsoportról, és a 80. helyen, hét perc hátránnyal ért célba.

Az elsőségért egy hatfős, hol szétszakadó, hol összeálló csoport harcolt: az utolsó kilométereken egy körforgalomban kis híján kicsúszó, az első kerekén egyensúlyozó ausztrál Grace Brown bizonyult végül a leggyorsabbnak. A második helyet - akárcsak egy éve - az olasz Elisa Longo Borghini szerezte meg, Vas címvédő csapattársa, a kétszeres győztes holland Demi Vollering a sprintet hatodik pozícióból megkezdve harmadik lett.