Lőrincz Viktor bejelentette visszavonulását

Sport, 2022.03.21

Bejelentette visszavonulását Lőrincz Viktor, olimpiai ezüstérmes birkózó

A 31 éves sportoló, aki nemrég az U23-as válogatottal már edzőként vett részt a korosztályos Európa-bajnokságon, hivatalosan hétfő este a Sportrádió Hazafutás című műsorában közölte, hogy versenyzői karrierje befejeződött.

Lőrincz Viktor elmondta, a tokiói olimpián szerzett ezüstérmével elérte karrierje legnagyobb célját, az ötkarikás dobogót: "Ahogy lejöttem az olimpiai szőnyegről, a motiváció, ami kell ahhoz, hogy minden feláldozz a sikerért, a számomra megszűnt azáltal, hogy meglett az érmem, amit nagyon szerettem volna" - fűzte hozzá.

Lőrincz Viktor - aki karrierje során Európa-bajnoki címet, valamint világbajnoki ezüstöt és bronzot is nyert, a kötöttfogásúak 87 kilogrammos súlycsoportban lett második a japán fővárosban, testvére, Tamás a 77 kilogrammosok között aranyérmet nyert.