Magyar sikerek a lengyelországi nemzetközi sportlövő viadalon

Sport, 2021.03.26

Két arany-, három ezüst- és egy bronzérmet nyertek a magyar sportlövők a lengyelországi Wroclawban zajló nemzetközi verseny pénteki napján.

A magyar szövetség tájékoztatása szerint női sportpisztolyban Major Veronika az alapversenyben 587 kört lőtt, és az első helyen kvalifikálta magát a döntőbe, ahol 40 találattal győzött. Ez a saját világcsúcsával megegyező eredmény. A második és a harmadik helyen is magyar végzett, Sike Renáta (31) és Jákó Miriam (27).

Férfi légpuskában Hammerl Soma hatodikként, Kiss Viktor nyolcadikként jutott a döntőbe, ahol Hammerl nyert 250.4 körrel, míg Kiss a második helyen (249.4) végzett.

A női légpuskában Mészáros Eszter a második helyen került a fináléba, ahol az ezüstérmet szerezte meg.