Megfosztották világbajnoki bronzérmétől az olaszok klasszis birkózóját

Sport, 2023.03.16

A nemzetközi szövetség (UWW) három hónapra eltiltotta és megfosztotta a tavalyi világbajnokságon szerzett bronzérmétől Frank Chamizót, az olaszok klasszis szabadfogású birkózóját.

A belgrádi vb-n a 74 kilogrammos kategóriában harmadik kubai származású sportolónak a világbajnokságon adott mintájában könnyűdrog nyomaira bukkantak.

Az olasz news.italy24.press weboldal szerint a mintában minimális mennyiséget találtak, s a versenyző elismerte, hogy még a verseny előtt rekreációs céllal használt drogot.

Az UWW vizsgálata alapján a kábítószernek semmilyen hatása nem volt Chamizo teljesítményére, ám vb-eredményétől megfosztották és három hónapra elvették a versenyengedélyét.

A kubai születésű Frank Chamizo 2015 óta versenyez olasz színekben, s azóta kétszer nyert világ- és négyszer Európa-bajnokságot, a 2016-os riói olimpián pedig harmadik lett a 65 kilogrammos súlycsoportban.