MOL Magyar Kupa - Hat gólt kapott és kiesett a címvédő Paks

Sport, 2026.02.11

A legutóbbi két kiírást megnyerő Paks hazai pályán 6–2-re kikapott a Diósgyőrtől a labdarúgó MOL Magyar Kupa nyolcaddöntőjében.

Alaposan meglepte ellenfelét a DVTK, Yohan Croizet révén már az első percben megszerezte a vezetést, és a folytatásban sem állt le.

A korábban a Paksban is futballozó Sajbán Máté, illetve Mucsányi Márk góljával hárommal vezetett a borsodi együttes, majd a hazaiak részéről Windecker József szépített, de Lamin Colley is betalált, és még csak a 28. percben tartott a mérkőzés.

Közvetlenül a szünet előtt Ádám Martin csökkentette a zöld-fehérek hátrányát.

Fordulás után egy perccel csaknem egy gólra zárkózott fel a Paks, Croizet azonban közvetlenül a kapuja előterében felszabadított, az ellentámadás végén pedig Colley duplájával ismét három gól volt a két csapat közti különbség.

Fél órával a vége előtt aztán Mucsányi második találatával végképp eldőlt, hogy a Diósgyőr jut tovább.

A két együttes szombaton a bajnokságban újra összecsap Pakson.

A DVTK a negyeddöntőben a Budapest Honvéd vendége lesz.

A döntőt május 9-én rendezik a Puskás Arénában.

MOL Magyar Kupa, nyolcaddöntő:

Paksi FC–Diósgyőri VTK 2–6 (2–4)

korábban:

MTK Budapest–Kecskeméti TE (NB II) 1–2 (1–2)

Ferencvárosi TC–Aqvital FC Csákvár (NB II) 4–0 (4–0)

Budapest Honvéd FC (NB II)–ESMTK (NB III) 2-0 (0-0)

Zalaegerszegi TE FC–Vasas FC (NB II) 2-1 (0-0)

FC Ajka (NB II)–Kolorcity Kazincbarcika SC 0-1 (0-1)

Debreceni EAC (NB III)–Soroksár SC (NB II) 0-1 (0-0)

csütörtök:

ETO FC–Videoton FC Fehérvár (NB II) 18. 00

A negyeddöntő párosítása:

ETO FC/Videoton FC Fehérvár – Kecskemét

Budapest Honvéd–Diósgyőr

Kazincbarcika–Ferencváros

Zalaegerszeg–Soroksár
(MTI)


Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!