Multisport Eb - Krizsán gerelyhajításban is javított

Sport, 2022.08.18

Krizsán Xénia hat szám után a hatodik helyen áll hétpróbában a müncheni multisport Európa-bajnokság keretében zajló atlétikai Eb-n csütörtökön.

Az MTK Budapest versenyzője gerelyhajításban elsőre érte el legjobbját, az 50,38 métert, amivel meg is nyerte ezt a számot. Másodikra 48,28 következett, harmadik kísérletét kihagyta.

Krizsán gerelyhajításban 867 pontot gyűjtött, összesítésben pedig 5421 ponttal a hatodik helyre lépett előre - az első szám után még csak a 13. volt.

Az élen a kétszeres olimpiai és kétszeres világbajnok belga Nafissatou Thiam áll 5776 ponttal.

Férfi 200 méteren Máté Tamás, aki csak 18 évesen kezdett atletizálni, az egyes pályán futva 20.94 másodperccel ért célba hatodikként. Az FTC sprintere összesítésben a 17. helyen végzett és kiesett.

A csütörtök esti programban 20.10-kor kezdődik a férfi kalapácsvetés döntője Halász Bencével, a hétpróbázók pedig 21.55-kor a 800 méteres futással fejezik be szereplésüket.