Nem hozott meglepetést a sportlövők harmadik Eb-válogatója

Sport, 2021.04.24

Az olimpiai számokban nem született nagy meglepetés a sportlövők harmadik, egyben utolsó 25, 50 méteres Európa-bajnoki válogatóján.

A magyar szövetség tájékoztatása szerint a Fehér úti Nemzeti Lőtéren rendezett viadalon női sportpisztolyban szétlövések után alakult ki az első három sorrendje. A tokiói kvótás Major Veronika győzött 33 találattal, eggyel megelőzve Sike Renátát. A harmadik helyen Csonka Zsófia végzett. Az alapversenyben is Major volt a legjobb 583 körrel.

A női puskások összetett versenyében Lovász Dorina (Gödöllői EAC) lett az első 454,3 körrel, az alapversenyben 1166 körrel első Horváth Lea (Komáromi VSE) végzett a második helyen 453 körrel, míg Zwickl-Veres Kata (Komáromi VSE, 442,9) lett.

A férfi puskások összetett számában Péni István távollétében az alapversenyben 1174 körrel első Pekler Zalán győzött 458,7 körrel, Hammerl Soma (456,9 kör) és Török Ferenc (441,3 kör) előtt.

Győrik Csaba szövetségi kapitány elmondta, hogy a szeles időjárás miatt pár kör benne maradt a legjobbak kezében.