Női Euroliga - Gálázott Belgiumban a címvédő Sopron

Sport, 2022.10.27

A címvédő Sopron Basket könnyedén nyert az újonc belga Mechelen vendégeként csütörtökön a női kosárlabda Euroliga 2022/23-as idényének az első fordulójában.

Eredmény:

1. forduló, B csoport:
Mechelen (belga)-Sopron Basket 62-91 (23-22, 9-22, 7-26, 23-21) ---------------------------------------------------------------

A magyar csapat legjobb dobói: Sykes 24 pont, Czukor 14, Magbegor 12, Brooks 11, Fegyverneky 10

Az NB I-ben 15-szörös aranyérmes soproniak áprilisban sporttörténelmet írtak azzal, hogy az isztambuli Final Four megnyerésével, első magyar klubként felültek a kontinens trónjára. Gáspár Dávid együttese jelenleg idehaza töretlenül menetel, és 7/0-s mérleggel vezeti a bajnoki tabellát, ugyanakkor egy hete elvesztette az Európai Szuperkupa-mérkőzést Bourges-ban.

A két gárda első találkozóján a hazaiak csak az első negyedben voltak méltó ellenfelei a sorozatban 30. nemzetközi idényét megkezdő Sopronnak, amely a nyáron érkezett Brittney Sykes kosaraival meglépett riválisától. A második negyedet 22-9-re nyerték a vendégek, majd a harmadikat egy 18-1-es rohammal kezdték, ekkor már 30 pontos különbség volt a csapatok között.

Ezzel gyakorlatilag eldőlt a meccs, az ellenfelükhez képest kétszer annyi lepattanót szedő magyaroknál az ausztrál válogatottal nemrég világbajnoki bronzérmes Ezi Magbegor is belelendült, s a zöld-sárgák sikere egy pillanatig sem forgott veszélyben.

A Sopron jövő szerdán a török Mersinhez látogat.

korábban:
Schio (olasz) - DVTK-Hun-Therm 90-82 (28-17, 13-21, 19-16, 14-20, 16-8) - hosszabbítás után