Női kézilabda Eb - Győztek a házigazdák

Sport, 2020.12.11

A házigazda Dánia válogatottja 24-22-re legyőzte Svédországot a női kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének pénteki játéknapján.

A második félidőben végig szoros volt az állás, de a svédek csak egyszer vezettek, a 33. percben. Mivel a hajrában is többet hibáztak ellenfelüknél, nem sikerült nyerniük, így elveszítették esélyüket az elődöntőbe jutásra, ami a dánoknak még összejöhet. A svédek öt büntetőt hibáztak a mérkőzésen.

A Győri Audi ETO KC dán játékosa, Anne Mette Hansen öt gólt dobott.

Eredmények, középdöntő:

I. csoport (Herning):
Dánia-Svédország 24-22 (13-12)

Oroszország-Franciaország 28-28 (19-16)

Az állás: 1. Oroszország 7 pont/4 mérkőzés (113-99), 2. Franciaország 7/4 (101-96), 3. Dánia 4/3, 4. Svédország 1/3 (71-77), 5. Spanyolország 1/3 (70-80), 6. Montenegró 0/3

A csoportok első két-két helyezettje jut az elődöntőbe, a harmadikok pedig az ötödik helyért játszhatnak.

A torna első négy helyezettje kijut a jövő decemberi, spanyolországi világbajnokságra, amelynek a házigazdák, valamint a címvédő hollandok biztosan résztvevői lesznek.