Női kézilabda Eb - Harmadik meccsét is megnyerte Montenegró

Sport, 2022.11.09

A társházigazda Montenegró 26-23-ra legyőzte szerdán Lengyelországot a női kézilabda Európa-bajnokság csoportkörének harmadik, utolsó fordulójában.

A mezőny legjobbja Jovanka Radicevic volt, aki 13 lövésből 12 gólt szerzett. Csapata százszázalékos teljesítménnyel zárta a csoportkört, vagyis a maximális négy pontot viszi magával a középdöntőbe.

A szkopjei csoportban az ugyancsak társházigazda Észak-Macedónia a harmadik mérkőzését is elveszítette - ezúttal Romániától kapott ki simán -, így a csoportkör után búcsúzott a tornától. A románoknál Cristina Neagu tízszer talált be, Daciana Hosu pedig tíz védéssel járult hozzá a sikerhez.

Eredmények, csoportkör, 3. (utolsó) forduló: C csoport (Szkopje): Románia - Észak-Macedónia 31-23 (13-12)

később: Franciaország-Hollandia 20.30

D csoport (Podgorica): Montenegró-Lengyelország 26-23 (12-12)

később: Németország-Spanyolország 20.30