Női kézilabda Eb - Svájc pontszerzéssel búcsúzott

Sport, 2022.11.08

Svájc meglepetésre 26-26-os döntetlent játszott Horvátországgal a női kézilabda Európa-bajnokság csoportkörének harmadik, utolsó fordulójában, kedden Ljubljanában.

A remekül játszó svájciak némileg csalódottak lehetnek, mert az 59. perc elején még két góllal vezettek, és győzelmük esetén még maradt volna esélyük a továbbjutásra. Csapatukban Mia Emmenegger hét gólt lőtt, az előző kontinenstornán bronzérmes horvátoknál Tena Japundza hatszor, Katarina Pavlovic ötször talált be.

A celjei csoportban a társházigazda Szlovénia 27-24-re nyert Szerbia ellen, ezzel eldőlt, hogy a magyar válogatott a ljubljanai középdöntőben Dániával, Svédországgal és Szlovéniával találkozik.

Eredmények, csoportkör, 3. (utolsó) forduló: A csoport (Ljubljana): Horvátország-Svájc 26-26 (14-12)

később: Magyarország-Norvégia 20.30
B csoport (Celje): Szlovénia-Szerbia 27-24 (13-15)

később: Dánia-Svédország 20.30