Női kézilabda Eb - Szlovén sikerrel kezdődött a középdöntő

Sport, 2022.11.10

A társházigazda Szlovénia válogatottja 26-18-ra legyőzte a horvátokat a női kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének első játéjnapján, csütörtökön Ljubljanában.

A szünetben még csak egy góllal vezettek a szlovénok, a második félidő első felében viszont lehengerlően játszottak, és egy 7-1-es sorozattal eldöntötték a meccset. A hazaiak védekezését dicséri, hogy a második felvonásban mindössze hat gólt kaptak.

A győri Ana Gros hét, a siófoki Tamara Mavsar négy találattal járult hozzá a sikerhez. A mezőny legjobbja a kapus Amra Pandzic lett, aki 44 százalékos hatékonysággal 12 védést mutatott be. Az előző kontinenstornán bronzérmes horvátoknál a székesfehérvári Tea Pijevic 11 lövést hárított.

Eredmény, középdöntő, I. csoport, 1. játéknap: Szlovénia-Horvátország 26-18 (13-12)