Női kézilabda EHF Kupa - A Vác kettős győzelemmel jutott tovább

Sport, 2019.10.19

A Vác a szombati, ausztriai visszavágón is nyert a Hypo Niederösterreich ellen, így kettős sikerrel jutott tovább a selejtező harmadik fordulójába a női kézilabda EHF Kupában.

A váciak a párharc első meccsén, egy héttel ezelőtt, hazai pályán 26-22-re diadalmaskodtak.

Női EHF Kupa, selejtező, 2. forduló, visszavágó:
Hypo Niederösterreich (osztrák)-Váci NKSE 23-29 (12-16)
-------------------------------------------------------

Továbbjutott: a Vác, kettős győzelemmel, 55-45-ös gólkülönbséggel

Rendre a magyar együttes vezetett hol egy, hol két góllal, a 11. percben volt először az előny az osztrákoknál (7-6). Nem sokáig, mert a 19. percben már megint a Vác állt jobban (8-11), a szünetre pedig négygólos vendégvezetésnél vonultak el a csapatok (12-16).

A második félidőben kéttalálatnyinál közelebb egyszer sem tudtak jutni a házigazdák, a játékrész közepén öt, a végén pedig hat gólra nőtt a különbség.

A mérkőzés legeredményesebb játékosa a váci Kácsor Gréta volt, akinek 16 lövéséből 14 kötött ki a hálóban.

Az Érd és a címvédő Siófok a selejtező harmadik fordulójában csatlakozik az EHF Kupa mezőnyéhez. A sorsolást kedden délelőtt rendezik Bécsben.

vasárnap játsszák:
TSV Bayer 04-Werkselfen (német) - DVSC Schaeffler, Leverkusen 16.00 (az első mérkőzésen: 27-35)