Női kézilabda Európa-liga - A Debrecen simán nyert Kaproncán

Sport, 2023.01.15

A Debrecen 26-20-ra nyert a horvát Podravka Koprivnica otthonában vasárnap a női kézilabda Európa-liga csoportkörének második fordulójában.

Eredmény, csoportkör, 2. forduló, C csoport:
Podravka Koprivnica (horvát)-DVSC Schaeffler 20-26 (7-11)
-------------------------------------------------------- lövések/gólok: 37/20, illetve 41/26

gólok hétméteresből: 9/4, illetve 5/5

kiállítások: 4, illetve 4 perc

A vendégek keretéből Hornyák Dóra és Jovana Jovovic hiányzott.

Remekül kezdett a Debrecen, az első hazai találat után több mint nyolc percig nem kapott gólt, és a 18. percben már 7-3-ra vezetett. Ezt követően csökkentette hátrányát a házigazda, de az első félidő utolsó két találatát a hatékonyan védekező magyar együttes szerezte, így 11-7-es előnyben volt a szünetben.

A második felvonás első két gólja is a vendégeké volt, akik továbbra is kiválóan védekeztek, és a meccs kétharmadánál már 17-10-re vezettek. Mivel nem változott a játék képe, a következő tíz percben eldőlt a meccs, és amikor a horvátok az 52. percben 23-15-nél időt kértek, már nem volt esélyük a pontszerzésre. Ebben közrejátszott az is, hogy öt büntetőt rontottak.

Töpfner Alexandra hét, Kácsor Gréta öt góllal, Ann-Cathrin Giegerich három, Catherine Gabriel öt védéssel járult hozzá a sikerhez.

A két győzelemmel álló DVSC egy hét múlva a norvég Sola HK vendége lesz a második számú európai kupasorozat csoportkörében.

D csoport: Praktiker-Vác - Thüringer HC (német) 18.00

A csoport: Siófok KC-Borussia Dortmund (német) 27-24 (13-11)

szombaton játszották:
B csoport: Neptunes de Nantes (francia)-Motherson Mosonmagyaróvári KC 36-29 (18-15)