Sport, 2023.01.15

A Siófok házigazdaként 27-24-re legyőzte a német Borussia Dortmundot vasárnap a női kézilabda Európa-liga csoportkörének második fordulójában.

Eredmény, csoportkör, 2. forduló, A csoport:
Siófok KC-Borussia Dortmund (német) 27-24 (13-11)
-------------------------------------------------- lövések/gólok: 41/27, illetve 41/24

gólok hétméteresből: 8/7, illetve 2/2

kiállítások: 10, illetve 6 perc

A hazaiak keretéből Lakatos Rita, Puhalák Szidónia, Török Lilly és Lapos Laura hiányzott.

Fizikálisan küzdelmes mérkőzést játszottak a csapatok, és bár a Siófok az első félidőben többször is elléphetett volna ellenfelétől, ez egyszer sem sikerült. Marina Rajcic védéseire alapozva a hetedik perctől a jól összpontosító házigazdák vezettek, de a beálló körüli védekezésük nem volt megfelelő, és kilenc lövést is elrontottak, akárcsak a németek.

A második felvonásban is fegyelmezetten kézilabdázott a házigazda, amelynek védekezését némileg megkönnyítette, hogy a vendégek szinte egyáltalán nem lőttek távolról. Tamata Mavsar vezérletével egy 6-2-es sorozattal 19-15-re ellépett a magyar együttes, de Emma Olsson jóvoltából egy 3-0-s szériával visszazárkózott a Borussia. A németek nyitott védekezésére is gyorsan talált megoldást a Siófok, és bár öt perccel a vége előtt 25-22-nél úgy tűnt, eldőlt a találkozó, a Dortmund egy percen belül kétszer is betalált. A meccs végül Mavsar két sikeres büntetőjével és így siófoki sikerrel zárult.

Mavsar tíz góllal, Rajcic nyolc védéssel, a túloldalon Olsson nyolc találattal, Yara Ten Holte kilenc védéssel zárt.

Az egy győzelemmel és egy vereséggel álló Siófok jövő szombaton a norvég Molde csapatát fogadja a második számú európai kupasorozat csoportkörében.

C csoport: Podravka Koprivnica (horvát)-DVSC Schaeffler 16.00 D csoport: Praktiker-Vác - Thüringer HC (német) 18.00

szombaton játszották:
B csoport: Neptunes de Nantes (francia)-Motherson Mosonmagyaróvári KC 36-29 (18-15)