Női kézilabda Európa-liga - Döntetlennel csoportkörös a Siófok

Sport, 2022.12.10

A Siófok KC csoportkörbe jutott a női kézilabda Európa-ligában, mivel 28-28-as döntetlent játszott a román Magura Cisnadie otthonában a selejtező második fordulójának szombati visszavágóján.

A magyar csapat egy héttel ezelőtt házigazdaként 33-24-re nyerte meg a párharc első meccsét.

Eredmény, selejtező, 2. forduló, visszavágó: CS Magura Cisnadie (román)-Siófok KC 28-28 (14-16)
--------------------------------------------------

lövések/gólok: 51/28, illetve 43/28

gólok hétméteresből: 6/5, illetve 6/6

kiállítások: 2, illetve 10 perc

Továbbjutott: a Siófok 61-52-es összesítéssel.

A vendégek keretéből Dounia Abdourahim, Lapos Laura és Török Lilly hiányzott sérülés miatt.

Jelentős előnye tudatában a Siófok nem erőltette a gyors támadásokat, de nem is volt rá szüksége, mert egészen a 15. percig felváltva születtek a gólok. Ezután egy 4-1-es sorozattal ellépett a magabiztosan kézilabdázó magyar csapat, a románokon pedig látszott, hogy nem igazán hisznek a bravúros fordításban. Marina Rajcic és Tamara Mavsar vezérletével a Siófok többször is vezetett három góllal az első félidőben, a szünetben pedig 16-14-es előnyben volt.

A 39. percben vezetett először a Magura Cisnadie, amely lendületbe került, 4-0-s sorozatot produkált, ezért Uros Bregar siófoki vezetőedző időt kért. A Siófok többet hibázott, mint a párharc első meccsén, de a továbbjutása nem forgott veszélyben. Egy 3-0-s szériával egyenlített a vendégcsapat, a hajrában a jobbkezes Mavsar a jobbszélről is betalált, és nyolc góllal a mezőny legeredményesebb játékosa lett.

Kiss Nikolett hét találattal, Marina Rajcic tíz védéssel járult hozzá a sikerhez. A hazaiaknál Dana Abed Kader hét, Mouna Jlezi hat góllal zárt.

A két csapat negyedik egymás elleni mérkőzésén három siófoki siker után először született döntetlen.

A Debrecen és a Vác mellett a Siófok a harmadik magyar csapat, amely érdekelt lesz a második számú európai kupasorozat csoportkörének csütörtök délelőtti sorsolásán.

vasárnap játsszák:
SCM Gloria Buzau (román)-Motherson Mosonmagyaróvári KC 17.00 (az első mérkőzésen: 26-29)