Női kézilabda Európa-liga - Egygólos győzelemmel búcsúzott a Debrecen

Sport, 2023.02.19

A Debrecen házigazdaként 32-31-re legyőzte a horvát Podravka Koprivnica csapatát a női kézilabda Európa-liga csoportkörének utolsó fordulójában, vasárnap.

A hazaiak annak tudatában léptek pályára, hogy a végeredménytől függetlenül nem juthatnak tovább a negyeddöntőbe.

Eredmény, csoportkör, 6. (utolsó) forduló, C csoport:
DVSC Schaeffler-Podravka Koprivnica (horvát) 32-31 (19-15)
----------------------------------------------------------

gólok hétméteresből: 4/4, illetve 5/5

kiállítások: 6, illetve 10 perc

A tét nélküli meccsen a magyar csapatból Hornyák Dóra és Jovana Jovovic hiányzott.

A kilencedik percben, 5-0-s debreceni vezetésnél dobta első gólját a horvát csapat, amely azonban egy 4-0-s sorozattal felzárkózott mínusz egyre, ekkor Szilágyi Zoltán vezetőedző időt kért. Egyenlíteni nem tudott a Podravka, sőt mivel ismét pontosabbá vált a DVSC játéka, megint ellépett öt góllal. A védekezésre egyik csapat sem fektetett nagy hangsúlyt, így 34 találat született harminc perc alatt (19-15).

A horvátok a második félidőben is szorossá tették az állást, ami abból is fakadt, hogy a magyar csapat több hibával kézilabdázott, mint az első felvonás első felében. Már csak két perc volt hátra, amikor egyenlített a vendégcsapat, egy perccel a vége előtt Mariana Costa betalált, fél percnél megint betalált a Podravka, a végeredményt pedig Costa állította be két másodperccel a vége előtt.

Kácsor Gréta kilenc, Mariana Costa és Planéta Szimonetta öt-öt góllal, járult hozzá a sikerhez, a túloldalon Dora Kalaus, Ana Pandza, Tina Barisic és Andrea Simara is öt-öt találattal zárt.

A DVSC négy győzelemmel és két vereséggel csoportja harmadik helyén végzett.

A csoport végeredménye: 1. Nyköbing Falster (dán) 8 pont, 2. Sola HK (norvég) 8, 3. Debrecen 8, 4. Podravka Koprivnica 0

Pontegyenlőség esetén az egymás elleni eredmények rangsoroltak.

A csoport: Borussia Dortmund (német)-Siófok KC 26-23 (10-10)

A végeredmény: 1. Borussia Dortmund 10 pont, 2. Siófok KC 8, 3. ES Besancon (francia) 6, 4. Molde Elite (norvég) 0
B csoport: Motherson Mosonmagyaróvár-Neptunes de Nantes (francia) 30-33 (15-17)

A végeredmény: 1. Ikast HB (dán) 12 pont, 2. Neptunes de Nantes 6, 3. Mosonmagyaróvár 4, 4. Fana IL (norvég) 2