Női kézilabda Európa-liga - Kikapott a Mosonmagyaróvár Nantes-ban

Sport, 2023.01.14

A Mosonmagyaróvár 36-29-re kikapott a francia Neptunes de Nantes otthonában a női kézilabda Európa-liga csoportkörének második fordulójában, szombaton.

Eredmény, csoportkör, 2. forduló, B csoport: Neptunes de Nantes (francia)-Motherson Mosonmagyaróvári KC 36-29 (18-15)
------------------------------------------------------------------------

lövések/gólok: 53/36, illetve 54/29

gólok hétméteresből: 2/2, illetve 5/5

kiállítások: 6, illetve 8 perc

A vendégek két góljával indult az összecsapás, azonban a 9. percben már 7-4-re a házigazda vezetett, és negyedóra elteltével tovább nőtt a különbség (10-6). Rendezte sorait a magyar együttes, és 14-14-nél utolérte riválisát. A szünet előtti hajrá azonban a házigazdának sikerült jobban.

A folytatásban jól őrizte előnyét a Nantes, óvári részről sok volt a rontott támadás, így esély sem maradt a pontszerzésre. Barbora Lancz tíz gólja is kevés volt a sikerhez.

Az egy győzelemmel és egy vereséggel álló Mosonmagyaróvár egy hét múlva a dán Ikast csapatát fogadja a második számú európai kupasorozat csoportkörében.

Vasárnap játsszák:
A csoport: Siófok KC-Borussia Dortmund (német) 14.00 C csoport: Podravka Koprivnica (horvát)-DVSC Schaeffler 16.00 D csoport: Praktiker-Vác - Thüringer HC (német) 18.00