Női kézilabda ifjúsági Eb - Hetedik lett a magyar válogatott

Sport, 2025.08.10

A magyar női ifjúsági kézilabda-válogatott a hetedik helyen végzett a Montenegróban zajló korosztályos Európa-bajnokságon.

Az európai szövetség honlapja szerint Kun Attila szövetségi edző az utolsó mérkőzésén, a vasárnapi helyosztón 30-26-ra nyert Franciaország ellen.

A magyar együttes a csoportkörben Szerbiát 39-22-re, Norvégiát 35-28-ra, Szlovéniát pedig 27-22-re legyőzte, vagyis a maximális két ponttal jutott a középdöntőbe.

Ott előbb 39-30-ra kikapott Svájctól, majd 30-28-ra nyert Hollandia ellen, így a csoport második helyén végzett. A negyeddöntőben 32-26-ra alulmaradt Horvátországgal szemben - úgy, hogy egyszer sem vezetett a meccsen -, majd 37-33-ra kikapott Svájctól, így végül a hetedik helyért játszhatott.

Ebben a korosztályban a magyar válogatott két arany- és négy bronzérmet nyert 2001 óta.

(MTI)


Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!