Női kézilabda-vb - A címvédő franciák fölényes sikerével zárult a csoportkör

Sport, 2025.12.02

A címvédő Franciaország 42-28-ra verte Lengyelországot a holland-német közös rendezésű női kézilabda-világbajnokság csoportkörének utolsó mérkőzésén, kedden.

Mindkét csapat továbbjutása biztos volt, egymás elleni meccsük arról döntött, melyikük kezdi majd a maximális négy ponttal a középdöntőt.

A Bajnokok Ligája-címvédő Győri Audi ETO KC kapusa, Hatadou Sako nyolc védéssel, a Ferencvárost erősítő Orlane Kanor és a debreceni Alicia Toublanc két-két góllal járult hozzá a sikerhez.

Eredmények:

csoportkör, 3. (utolsó) forduló:

F csoport ('s-Hertogenbosch):

Franciaország-Lengyelország 42-28 (18-17)

korábban:

Tunézia-Kína 34-28 (18-17)

A végeredmény: 1. Franciaország 6 pont, 2. Lengyelország 4, 3. Tunézia 2, 4. Kína 0

E csoport (Rotterdam):

korábban:

Hollandia-Ausztria 34-22 (14-12)

Argentína-Egyiptom 27-14 (10-11)

A végeredmény: 1. Hollandia 6 pont, 2. Ausztria 4, 3. Argentína 2, 4. Egyiptom 0

Az első három helyezett jutott a középdöntőbe.

A középdöntő III. csoportjának állása:

1. Franciaország 4 pont (85-46), 2. Hollandia 4 (66-47), 3. Ausztria 2 (49-57), 4. Lengyelország 2 (57-68), 5. Argentína 0 (48-59), 6. Tunézia 0 (44-72)

középdöntő, 1. forduló, II. csoport (Dortmund):

korábban:

Németország - Feröer-szigetek 36-26 (20-14)

Montenegró-Izland 36-27 (14-11)

Szerbia-Spanyolország 31-29 (17-19)

A csoport állása: 1. Németország 6 pont, 2. Montenegró 4 (94-85), 3. Szerbia 4 (78-86), 4. Spanyolország 2 (85-84), 5. Feröer-szigetek 2 (80-93), 6. Izland 0
(MTI)


Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!