Női kézilabda-vb - Győzelemmel zárták a hollandok a csoportkört és kezdték a németek a középdöntőt

Sport, 2025.12.02

Mindkét társházigazda megnyerte kedd esti mérkőzését a holland-német közös rendezésű női kézilabda-világbajnokságon: a hollandok a csoportkör utolsó, a németek a középdöntő első fordulójában diadalmaskodtak magabiztosan.

Hollandia az osztrákokkal csapott össze a csoportelsőségért és a maximálisan továbbvihető négy pontért Rotterdamban, küldetése pedig sikerrel járt, 34-22-re nyert.

A narancsmezes holland drukkerek már a kezdés előtt fél órával fantasztikus hangulatot teremtettek a vb 48 mérkőzésének otthont adó Ahoyban, a játékosok bevonulásánál pedig komoly rezgésnek voltak kitéve a multifunkciós csarnokban felállított mobillelátók.

Három magyarországi légiós indult az összecsapás és a folytatásban is jelentős szerepet töltöttek be.

A holland válogatott 9-9 után sorozatban ötször volt eredményes, ám Ausztria egy hármas szériával válaszolt, így a szünetre csupán két találat volt a lemaradása.

A második félidő korai szakaszában egy újabb 4-0-val alakított ki jelentős különbséget Hollandia (19-13), innen pedig már nem tudtak tartósan zárkózni az osztrákok, sőt az utolsó öt percen belül, 30-20-nál a tízgólos különbségnek örült a hazai publikum.

A hollandoknál a ferencvárosi Angela Malestein hét találatával lett a mezőny legeredményesebbje, a győri különítmény tagjai közül Bo van Wetering négy lövését váltotta gólra, Dione Housheer háromszor volt eredményes, míg Kelly Dulfer kétszer vette be az osztrák kaput.

A túloldalon a DVSC játékosa, Ines-Ivancok-Soltis ötször volt eredményes, a hajrában viszont egy ütközés után a földön maradt és ápolni kellett.

A német válogatott a vb-újonc feröeriek ellen lépett pályára Dortmundban, és a csoportkörben eddig bezsebelt négy pontot 36-26-os sikerrel gyarapította hatra. A ferencvárosi Emily Vogel két góllal járult hozzá a győzelemhez.

Eredmények:

csoportkör, 3. (utolsó) forduló:

E csoport (Rotterdam):

Hollandia-Ausztria 34-22 (14-12)

korábban:

Argentína-Egyiptom 27-14 (10-11)

A csoport végeredménye: 1. Hollandia 6 pont, 2. Ausztria 4, 3. Argentína 2, 4. Egyiptom 0

Az első három helyezett jutott a középdöntőbe.

F csoport ('s-Hertogenbosch):

korábban:

Tunézia-Kína 34-28 (18-17)

később:

Franciaország-Lengyelország 21. 00

középdöntő, 1. forduló, II. csoport (Dortmund):

Németország - Feröer-szigetek 36-26 (20-14)

korábban:

Montenegró-Izland 36-27 (14-11)

Szerbia-Spanyolország 31-29 (17-19)

A csoport állása: 1. Németország 6 pont, 2. Montenegró 4 (94-85), 3. Szerbia 4 (78-86), 4. Spanyolország 2 (85-84), 5. Feröer-szigetek 2 (80-93), 6. Izland 0
(MTI)


Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!