Női kosárlabda Euroliga - Franciaországi vereséggel zárt a DVTK

Sport, 2023.03.01

A továbbjutásról már lemaradt DVTK kikapott a francia Landes vendégeként szerdán a női kosárlabda Euroliga 14., utolsó fordulójában.

Eredmény, 14. forduló, B csoport: Landes (francia) - DVTK HUN-Therm 72-63 (14-17, 12-11, 22-19, 24-16)
-------------------------------------------------------------------
A magyar csapat legjobb dobói: Bernáth 17, Grigalauskyte 17

Az előző fordulóban a Salamancától elszenvedett vereség után eldőlt, hogy az újonc létére 6/7-es győzelmi mérleggel büszkélkedő DVTK már nem juthat tovább a negyeddöntőbe, és ugyanebben a helyzetben volt a 3/10-zel álló Landes is.

Völgyi Péter együttese főként a litván Monika Grigalauskyte révén hozta a nyitónegyedet, majd a pontszegény meccs félidejében 26-28 volt az állás.

Fordulás után nyolc ponttal megléptek a miskolciak, de a rivális egy 12-0-s rohammal fordított. Az utolsó játékrész 48-47-ről indult, a válogatott Bernáth Réka ekkor 15 pontnál tartott. A hátralévő időben a DVTK már nem tudott újítani, így hat győzelemmel és nyolc vereséggel csoportjában a hatodik helyen fejezte be első idényét az Euroligában.