Női kosárlabda Euroliga - Hazai vereséggel búcsúzott a Szekszárd

Sport, 2023.03.01

A továbbjutásról már lemaradt Szekszárd hazai pályán 18 ponttal kikapott a lengyel Polkowicétől szerdán a női kosárlabda Euroliga 14., utolsó fordulójában.

Eredmény, 14. forduló, A csoport: Atomerőmű KSC Szekszárd-Polkowice (lengyel) 76-94 (20-25, 22-23, 14-20, 20-26)
------------------------------------------------------------------
A magyar csapat legjobb dobói: Wallace 20, Miklós 17, Goree 16, Krnjics 12

Az A csoportban hetedik helyezett Szekszárd - amely az előző szezonban nyeretlenül debütált az Euroligában - 3/10-es győzelmi mérleggel készült idénybeli utolsó nemzetközi meccsére, és a 7/6-tal álló Polkowice hozzá hasonlóan sem juthatott már tovább a negyeddöntőbe.

Djokics Zseljko együttese gyengén kezdett, az ellenfél 14-7-re elhúzott, majd a második negyedben Miklós Melinda triplái ellenére 11 pontra nőtt a lengyelek előnye. A nagyszünetben 42-48 volt az állás.

Térfélcsere után hat hazai pontra 15 érkezett a túloldalon, és 15 pontos különbségnél gyakorlatilag eldőlt a találkozó. A tolnaiak legjobbja a brit Sydney Wallace lett 20 ponttal.

A bajnoki ezüstérmes Szekszárd 3/11-es mérleggel csoportja hetedik helyén fejezte be második idényét az Euroligában.

Később:

B csoport: Landes (francia) - DVTK HUN-Therm 19.30 Schio (olasz)-Sopron Basket 20.00