Női kosárlabda Euroliga - Sorsdöntő meccs előtt a címvédő Sopron - ELŐZETES

Sport, 2023.02.28

A legjobb nyolc közé jutás szempontjából sorsdöntő mérkőzésre készül a címvédő Sopron Basket a női kosárlabda Euroligában.

A magyar bajnok szerdán 20 órakor Schióban lép pályára az alapszakasz utolsó fordulójában, és csak győzelem esetén végez biztosan a B csoport első négy helyezettje között, azaz kerül tovább a negyeddöntőbe. Gáspár Dávid együttesének a végső pozíciója az esetleges győzelem mértékétől és további eredményektől is függene, de akár a második hely is elérhető.

Vereség esetén viszont nem a saját kezükben lenne a nyolc győzelemmel és öt vereséggel álló soproniak sorsa, mivel a Salamanca-Girona spanyol rangadó eredményét is figyelni kellene. E szerint a forgatókönyv szerint ha ott a vendég Girona győz, akkor a magyar csapat búcsúzik az Euroligától, salamancai siker esetén pedig a negyedik - még továbbjutó - helyen zár a Sopron. A két csapat hétvégi bajnokija kevés támponttal szolgál, mivel a Salamanca rendkívül szoros meccsen, 78-76-ra verte meg otthon a Gironát.

A másik két magyar klubnak, a DVTK-Hun-Thermnek és az Atomerőmű KSC Szekszárdnak nincs már esélye a továbbjutásra az Euroligában.

----------
1. Fererbahce (török) 24 pont, 2. USK Praha (cseh) 22, 3. Valencia (spanyol) 21 (933-917), 4. Bourges (francia) 21 (917-879), 5. Polkowice (lengyel) 20, 6. Bologna (olasz) 18, 7. ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 16, 8. Olimpiakosz (görög) 14

B csoport:

----------
1. Mersin 22 (917-879), 2. Schio 22 (944-913), 3. Salamanca 21 (938-856), 4. SOPRON BASKET 21 (874-807), 5. Girona 20, 6. DVTK-HUN-THERM 19, 7. Landes 16, 8. Mechelen 15