Női kosárlabda MK - A címvédő Sopron jutott elsőként négyes döntőbe

Sport, 2024.02.21

A címvédő Sopron Basket jutott be elsőként a Killik László női kosárlabda Magyar Kupa négyes döntőjébe, mivel a szerdai negyeddöntőben 12 ponttal nyert Szekszárdon.

A 11-szeres kupagyőztes soproni klub és tolnai riválisa legutóbb december 3-án a bajnokságban csapott össze szintén Szekszárdon, s akkor a hazaiak 86-71-re nyertek.

A szerdai kupameccsen azonban a Sopron ragadta magához a kezdeményezést, és 15-6-tal kezdett, ám a második negyedben fokozatosan eltűnt a 14 pontos előny, és a nagyszünetben 34-38 állt a nagyórán. Fordulás után egy ideig a házigazdák vezettek, ám a hajrá ismét a bajnokcsapaté lett, amely így elsőként jutott be az MK négyes döntőjébe. A győztes gárda legjobbja a szerb Jelena Brooks lett 21 ponttal.

A Final Fourra Győrben kerül sor március 16-án és 17-én.