Női kosárlabda NB I - A DVTK és a Szekszárd is az elődöntőben

Sport, 2024.03.30

Az alapszakasz-győztes Diógyőr és a Szekszárd is nyert szombaton a női kosárlabda NB I negyeddöntőjének második összecsapásán, így teljessé vált az elődöntősök névsora.

Az ELTE BEAC az első felvonásban még tartotta a lépést Völgyi Péter vezetőedző miskolci együttesével, a félidőre viszont 21 ponttal elléptek a vendégek, ezt az előnyt pedig 40 pontra növelték a mérkőzés végéig. A meccs legeredményesebb játékosa a DVTK montenegrói légiósa, Milica Jovanovic volt 21 ponttal, hét lepattanóval és egy gólpasszal.

A Koltai Jenő Sportközpontban a TFSE kezdett jobban, a Szekszárd azonban a harmadik negyedben fordított és az utolsó tíz percben már 12 pontos előnyben volt. A hajrában új erőre kapott a vendéglátó és az utolsó percre mindössze három pontra csökkentette a hátrányát, de végül nem tudta hosszabbításra menteni a találkozót, ezzel pedig a Szekszárd jutott tovább az elődöntőbe. Kathryn Westbeld 25 ponttal járult hozzá a tolnai sikerhez.

Eredmények:

negyeddöntő, 2. mérkőzések:
TFSE-MTK - TARR KSC Szekszárd 75-83 (25-19, 21-20, 9-25, 20-19)

Az egyik csapat második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2-0, a Szerkszárd javára.
E.ON ELTE BEAC - DVTK Hun-Therm 47-87 (20-21, 3-23, 14-27, 10-16)

Az egyik csapat második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2-0, a Diósgyőr javára.

korábban:
Vasas Akadémia-Serco UNI Győr 48-88 (17-23, 14-27, 9-23, 8-15)

Az egyik csapat második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2-0, a Győr javára.
NKA Universitas Pécs-Sopron Basket 60-79 (18-21, 17-17, 10-18, 15-23)

Az egyik csapat második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2-0, a Sopron javára.

a 9. helyért, 2. mérkőzés:
VBW CEKK Cegléd - BKG-Prima Natura Szigetszentmiklós 70-56 (28-23, 16-12, 13-8, 13-13)

Az egyik csapat második győzelméig tartó párharc állása: 1-1.