Női röplabda CEV Kupa - Győzelme ellenére kiesett a Szent Benedek RA

Sport, 2023.11.14

A Szent Benedek RA már az első fordulóban kiesett a női röplabda CEV Kupából, annak ellenére, hogy a párharc keddi visszavágóján 3-2-re nyert a cseh Selmy Brno otthonában.

A csütörtöki első meccset 3-1-re nyerte meg a Selmy Brno a budapesti Ludovika Arénában.

A visszavágó első játszmája egészen 20-18-ig szorosan alakult, azt követően azonban csak egy pontot tudott szerezni a vendégcsapat. A második felvonásban 17-17-ig haladt fej fej mellett a két együttes, ezután a csehek voltak képesek csupán egy pontra. A harmadik szettben már végig a Szent Benedek dominált, a Selmy Brno egyszer sem vezetett.

A továbbjutás a negyedik játszmában 11-11 után dőlt el, akkor ugyanis megint pontosabban, kevesebb hibával röplabdáztak a csehek, és 25-22-es részsikerükkel kiejtették a balatonfüredieket. A vendégek a végig rendkívül szoros ötödik szett, és így a meccs megnyerésével vigasztalódtak.

A balatonfüredi csapatban Diaris de la Caridad Pérez Ramos 17, Aleksandra Wojcik 15 pontot ütött.