Női röplabda Eb - A belgák hatalmas meccsen legyőzték a szlovénokat a genti csoportban

Sport, 2023.08.19

A társházigazda belga válogatott nagy csatában 3-1-re legyőzte a szlovén csapatot a magyar érdekeltségű, genti A csoportban a női röplabda Európa-bajnokság szombati játéknapján.

A hazaiak az első két szettet a papírformának megfelelően megnyerték, de a harmadik játszmában a szlovénok Lorena Lorber Fijok vezérletével ráerőltették az akaratukat a belgákra, így szépítettek.

A folytatásban egy ideig még kitartott a szlovénok lendülete, de a hazaiak a negyedik szett közepén átvették az irányítást, és 20-15-nél közel álltak a győzelemhez. A közép-európaiak azonban ekkor sem adták fel, összesen négy meccslabdát hárítottak, de mivel a maguk öt lehetősége közül eggyel sem tudták lezárni a játékrészt, végül a belgák hatalmas csatában, közel két és fél óra alatt kicsikarták a győzelmet.

A mintegy négyezer néző előtt lejátszott összecsapás legjobbjaként a belgák ütője, Britt Herbots 27 pontot szerzett, Lorber Fijok 24 ponttal zárt.

Korábban a magyarok 3-0-ra kikaptak az ukránoktól, így győzelem nélkül állnak. Németh Anették vasárnap 20 órától a lengyelekkel találkoznak, a mérkőzést az M4 Sport élőben közvetíti.

A szeptember 4-ig tartó, belga, német, olasz és észt közös rendezésű kontinensviadalon a hatcsapatos csoportokból a legjobb négy-négy jut nyolcaddöntőbe.

Eredmények: A csoport, Gent: Belgium-Szlovénia 3-1 (18, 20, -21, 32) korábban:
Ukrajna-MAGYARORSZÁG 3-0 (17, 24, 17)

Az állás: 1. Belgium 2 győzelem/0 vereség, 2. Lengyelország 1/0 (3, 3-0), 3. Szerbia 1/0 (3, 3-0), 4. Ukrajna 1/1, 5. Szlovénia 0/2 (0, 1-6), 6. MAGYARORSZÁG 0/2 (0, 0-6)

B csoport, Monza: Svájc-Románia 3-2 (21, -18, 25, -19, 9) Olaszország-Bulgária 3-0 (16, 17, 13)

Az állás: 1. Olaszország 3 győzelem/0 vereség, 2. Bulgária 2/1 (6 pont), 3. Bosznia-Hercegovina 2/1 (4), 4. Románia 1/2 (4), 5. Svájc 1/2 (3), 6. Horvátország 0/3

C csoport, Düsseldorf: Görögország-Svédország 3-1 (23, -19, 25, 22) Németország-Azerbajdzsán 3-1 (13, 22, -12, 14)

Az állás: 1. Németország 2 győzelem/0 vereség, 2. Törökország 1/0, 3. Azerbajdzsán 1/1 (3 pont, 4-3), 4. Görögország 1/1 (3, 3-4), 5. Csehország 0/1, 6. Svédország 0/2

D csoport, Tallinn: Szlovákia-Spanyolország 3-0 (17, 24, 19) Finnország-Észtország 3-2 (-21, 20, -23, 20, 13)

Az állás: 1. Hollandia 2 győzelem/0 vereség, 2. Szlovákia 2/1 (6 pont), 3. Franciaország 2/0 (5), 4. Finnország 1/1, 5. Észtország 0/2, 6. Spanyolország 0/3