Női röplabda Eb - Búcsúztak a hollandok, elődöntősök az olaszok

Sport, 2019.09.04

Az előző két kontinenstornán ezüstérmes holland válogatott már a negyeddöntőben búcsúzott a női röplabda Európa-bajnokságtól.

A magyar érdekeltségű, budapesti C csoportban elsőként záró, idáig szettet sem veszítő holland együttes a házigazda török csapattól szenvedett 3-0-s vereséget Ankarában.

A 12 ezer néző előtt lejátszott szerdai összecsapás mindössze 78 percig tartott. A mérkőzés legeredményesebb játékosa a törökök négyes ütő poszton szereplő röplabdázója, Hande Baladin, illetve a hollandok feladóátlója, Lonneke Slöetjes volt, mindketten 16-16 pontot szereztek.

A másik koraesti találkozón, Lódzban a tavalyi vb-n ezüstérmes olaszok nagy csatát vívtak az oroszokkal, de végül hátrányból fordítva, négy szettben, 123 perc alatt diadalmaskodtak.

A találkozón az olaszok ütőjátékosa, Paola Egonu volt a legeredményesebb, aki 28 pontig jutott.

A kontinenstornát négy városban - közte Budapesten - rendezik, a magyar válogatott a csoportjában egy győzelemmel és négy vereséggel az ötödik helyen zárt, így nem jutott tovább.