Női röplabda Extraliga - Az MTK-t választotta negyeddöntős ellenfélnek a címvédő Vasas

Sport, 2023.03.01

A címvédő és alapszakaszgyőztes Vasas a hetedikként zárt MTK Budapestet választotta negyeddöntős ellenfelének a női röplabda Extraligában.

A versenykiírás értelmében a rájátszás első körében az 1-3. helyen végzett csapatok kiemelési számuk szerint növekvő sorrendben választhattak maguknak ellenfelet az 5-8. helyezettek közül. Az óbudaiak úgy döntöttek, nem a nyolcadik helyezett, újonc MÁV Előrével játszanak, hanem a hetedikként záró, ugyancsak fővárosi MTK-val.

A magyar szövetség honlapjának beszámolója szerint a második Békéscsaba a székesfehérváriakkal találkozik, a harmadik Szent Benedek RA az UTE-t választotta, így a negyedik negyeddöntőben a Nyíregyháza és a Kaposvár csap majd össze.

A playoff március 23-án kezdődik. Minden párharc az egyik fél harmadik győzelméig tart.

Az alapszakaszból még egy mérkőzés hátra van, pénteken - egy korábbról elhalasztott összecsapáson - a BRSE Kaposvárra látogat, ez azonban az első négy sorrendjét már nem befolyásolja, csak arról dönt, hogy az UTE vagy a Kaposvár végez-e az ötödik helyen. Az újpestiek előnye jelenleg egy pont a somogyiakkal szemben.

A női Extraliga negyeddöntőjének párosítása (zárójelben az alapszakasz-helyezés):