Női röplabda Extraliga - Balatonfüreden is veretlen maradt a Békéscsaba

Sport, 2022.02.18

A továbbra is veretlen Békéscsaba óriási, közel két és fél órás csatában 3-2-re nyert a Magyar Kupa-döntős Szent Benedek RA vendégeként a női röplabda Extraliga alapszakaszának 12. fordulójában, pénteken.

Az első játszma fordulatos csatát hozott: 12-12 után a BRSE végig vezetve jutott el 23-19-ig, a házigazda balatonfürediek azonban sorozatban négy pontot szerezve egyenlítettek, végül viszont mégis a viharsarkiak örülhettek. A második szettben ugyanakkor hamar kilencpontos előnyt alakított ki a kupadöntős SZBRA, amely így egy órányi játék után egalizált.

A harmadik etapban a Békéscsaba lépett el hamar hat ponttal, de a fürediek mínusz egyre vissza tudtak zárkózni (13-14). Egyenlíteniük azonban rengeteg hibájuk miatt már nem sikerült, a legjobb játékosát, a szerb Marta Drpát pedig feltűnően nem használó BRSE így újra magához ragadta az összetett vezetést.

A negyedik felvonás első felében ismét a hazaiak akarata érvényesült, akiknél a magyar válogatott Kiss Grétáé mellett több kiváló egyéni teljesítmény akadt. A vendégek cserékkel próbálkoztak, amelyeknek köszönhetően 15-9-es hazai előny után nem sokkal később 22-20-ra már ők vezettek, de egy újabb fordulatot követően végül a Szent Benedeké lett a játékrész.

A rövidített szettben Drpa és honfitársa, Sara Klisura révén villámrajtot vettek a vendégek, 4-0 után a térfélcserénél már 8-2-re vezettek, két labdamenettel később 10-2-es előnyben voltak. A SZBRA nagy hajrát indított és két pontra felzárkózott, de fordítania nem sikerült, így a BRSE 148 perces csata végén 12. bajnokiján is veretlen maradt, és nagyon közel került az alapszakasz-elsőséghez.

A találkozó legeredményesebbje Drpa volt 21 ponttal, a hazaiaktól Kiss 20-ig jutott.

A másik pénteki mérkőzésen a Kaposvár 3-0-ra nyert vendége, az UTE ellen.