Női röplabda Extraliga - Egy sikerre az elődöntőtől a Nyíregyháza és a Vasas

Sport, 2024.02.22

A Nyíregyháza hazai pályán 3-1-re legyőzte csütörtökön a MÁV Előrét a női röplabda Extraliga negyeddöntőjében, így 2-0-ra vezet az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharcban.

A székesfehérváriak a hazai vereség után az első szettben hibátlan játékkal, hatalmas különbséggel szerezték meg a vezetést, de a második játszmában a Fatum 9-8 után a szerb Nina Kocic vezérletével elhúzott és simán egyenlített. A harmadik és negyedik szettet aztán nagy csatában hozták a nyírségiek, akik így egy sikerre kerültek az elődöntőbe kerüléstől.

A második mérkőzés legjobbja 31 ponttal Kocic volt. A harmadik találkozó hétfőn lesz Székesfehérváron.

A címvédő és a szezonban továbbra is veretlen Vasas a papírformának megfelelően idegenben is 3-0-ra nyert a még mindig nyeretlen DVTK ellen, és újabb sikere esetén vasárnap bejut az elődöntőbe.