Női röplabda Extraliga - Előnyben a Békéscsaba és a Nyíregyháza a negyeddöntőben

Sport, 2024.02.18

A Békéscsaba otthon, a Nyíregyháza pedig idegenben győzött a női röplabda Extraliga negyeddöntőjének első, vasárnapi mérkőzésén.

A békésiek a vendég UTE-t múlták felül, az első két felvonás még szoros volt, ám a harmadikat 25-12-re hozták a hazaiak. A következő összecsapást szerdán rendezik a fővárosi együttes csarnokában.

A nyírségiek a MÁV Előre otthonában nagy csata végén, 29-27-re nyerték a nyitó szettet, a folytatás viszont könnyebb volt. A harmadik játszma végjátéka ismét izgalmas volt, de ebben is a Fatum volt a jobb. A második találkozónak Nyíregyháza ad otthont csütörtökön.

Eredmények, negyeddöntő, 1. mérkőzés:
Swietelsky-Békéscsaba - UTE 3-0 (20, 24, 12)

Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1-0, a Békéscsaba javára.

MÁV Előre Foxconn - Fatum-Nyíregyháza 0-3 (-27, -14, -22)

A párharc állása: 1-0, a Nyíregyháza javára.