Női röplabda Extraliga - Szezonbeli első bajnoki győzelmével egyenlített a DVTK

Sport, 2024.04.16

A DVTK szezonbeli első bajnoki sikerét aratva hazai pályán 3-0-ra legyőzte a Szent Benedek RA-t a női röplabda Extraliga hetedik helyéért folytatott párharcának második, keddi mérkőzésén.

A miskolciak az első szettben 20-23-ról, a másodikban 23-24-ről és 24-25-ről, a harmadikban 20-24-ről fordítottak, ezzel először nyertek a mostani kiírásában, így egyenlítettek a párharcban.

A hazaiaktól Andjela Jovanovic 22, a szintén szerb Marija Skoric 16 pontot szerzett, a vendégektől Szerényi Gréta és a kubai Diaris Pérez Ramos egyaránt 18 pontig jutott.

Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc harmadik találkozója pénteken lesz Balatonfüreden, a vesztes búcsúzik az élvonaltól.

Eredmény, a 7. helyért, 2. mérkőzés: DVTK Ongropack-Szent Benedek RA 3-0 (25, 25, 24)

Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása: 1-1.