Női vízilabda BL - Kikapott a Dunaújváros Mulhouse-ban

Sport, 2023.10.21

A Dunaújváros ötméteresekkel 18-16-ra kikapott a francia Mulhouse otthonában a női vízilabda Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek második fordulójában, szombaton, így az utolsó helyen áll csoportjában.

A szoros első negyed után rákapcsolt a házigazda, és a dunaújvárosi csapatkapitány Garda Krisztina hiába volt gólerős, fokozatosan szakadt le együttese. A harmadik negyedben sikerült faragni a hátrányból, majd a meccs hajrájában két gyors találattal egyenlíteni is. A ráadásban azonban két elrontott ötméteres vereséget ért.

Az újvárosiak a következő körben, november 4-én az eddig hibátlan spanyol Sabadellt fogadják.

A csoportból az első helyezett jut tovább.

Eredmények, csoportkör, 2. forduló:

B csoport:
Mulhouse (francia)-Dunaújváros 18-16 (4-3, 7-4, 2-4, 2-4, 3-1) - ötméteresekkel
---------------------------------------------------------
a magyar csapat gólszerzői: Garda 9, Dobi, Mahieu 2-2, Pál, Kardos, Horváth 1-1

A csoport állása: 1. Sabadell (spanyol) 6 pont, 2. Alimosz (görög) 3, 3. Mulhouse 2, 4. Dunaújváros 1

C csoport:
Tigra-ZF-Eger - Etnikosz (görög) 16-15 (4-5, 2-1, 3-3, 2-2, 5-4) - ötméteresekkel