Női vízilabda Eurokupa - Döntetlen a magyar csapatok elődöntőjében

Sport, 2023.02.25

Az Eger 12-12-es döntetlent játszott a vendég UVSE csapatával a női vízilabda Eurokupa elődöntőjének szombati első felvonásán.

A végjáték izgalmasan alakult, az UVSE ugyanis két perc alatt három gólt szerezve a duplázó Peresztegi-Nagy Kinga vezérletével 11-9-ről fordított, az Egernek azonban még volt válasza és döntetlenre mentette a találkozót. A mérkőzés legeredményesebbje Szilágyi Dorottya volt, a válogatott játékos hat góllal segítette az egrieket.

Az Euroligában (ma már Bajnokok Ligája) az előző két kiírásban négyes döntős UVSE 2017 és 2019 után harmadszor juthat fináléba a második számú európai kupasorozatban, míg az Eger története során először kerülhet európai kupa döntőjébe.

A visszavágókat március 11-én rendezik.

Női Eurokupa, elődöntő, első mérkőzések:
Tigra-ZF-Eger - UVSE 12-12 (3-2, 3-2, 4-5, 2-3)
------------------------------------------------
gólszerzők: Szilágyi 6, Borsi 2, Jancsó, Molnár, Czigány, Weston 1-1, illetve Tiba 3, Faragó, Macsai, Peresztegi-Nagy 2-2, Aubéli, Szegedi, Baksa 1-1

korábban:
Plebiscito Padova (olasz) - FTC-Telekom Waterpolo 9-12 (2-4, 3-3, 4-3, 0-2)
----------------------------------------------------------------
a magyar csapat gólszerzői: Pőcze, Kuna, Máté 2-2, Gurisatti, Leimeter, Simon-Illés, Tóth-Csabai, Dömsödi, Petik 1-1