Női vízilabda Eurokupa - Továbbjutott az FTC

Sport, 2023.01.14

Az FTC magabiztosan, 18-5-re kerekedett a rendező francia Mulhouse fölé szombaton a női vízilabda Eurokupa csoportkörében, így a magyar együttes két mérkőzését követően biztosította továbbjutását.

A végig egyoldalú küzdelem lényegében már két negyed alatt eldőlt, az FTC a félidőben úgy vezetett 9-2-re, hogy Gurisatti Gréta már öt gólnál járt. A végjátékban Gurisatti további három alkalommal volt eredményes, társai közül hatan találtak meg be a francia kapuba. A vesztes hazai együttesben Mihály Kinga két, míg Forgács Lili egy találatot szerzett.

A Ferencváros vasárnap a két fordulót követően már szintén biztos továbblépő UVSE ellen zárja a csoportküzdelmeket, így a két magyar csapat összecsapása a csoportelsőségről dönt.

Ebből a szakaszból a négy kvartett első két-két együttes kerül a negyeddöntőbe.

Eurokupa, csoportkör:

B csoport (Mulhouse):

--------------------
FTC-Telekom Waterpolo - Mulhouse (francia) 18-5 (3-1, 6-1, 5-0, 4-3)

UVSE Hunguest Hotels-Nancy (francia) 17-4 (3-2, 4-1, 4-1, 6-0)

Az állás: 1. (és továbbjutott) FTC 6 pont (43-14), 2. (és továbbjutott) UVSE 6 (34-10), 3. Mulhouse 0 (11-35), 4. Nancy 0 (13-42)

A csoport (Pireusz):

Tigra-ZF-Eger - Sirens AFC Malta (máltai) 28-3 (8-0, 7-1, 5-1, 8-1)

Az állás: 1. (és továbbjutott) Eger 6 pont (46-12), 2. (és továbbjutott) Etnikosz Pireusz (görög) 6 (41-12), 3. Nice (francia) 0 (18-33), 4. Sirens 0 (6-54)