Paralimpia 2020 - Ocelka Róbert tizedik lett a 4000 méteres üldözéses versenyben

Sport, 2021.08.25

A tizedik helyen végzett a kerékpáros Ocelka Róbert szerdán a 4000 méteres üldözéses versenyben a tokiói paralimpián.

A B1-es kategóriában szereplő látássérült sportoló a guide-jával, Nagy Gergellyel a harmadik párban, a szingapúri versenyzőtársával tekerte le futamát, és később kiderült, hogy a 4:42.401 perces eredménnyel két ellenfelet előzött meg, kettőt pedig kizártak. A 14 versenyzőt felvonultató mezőnyben az első két időt elérő került a döntőbe, a harmadik és negyedik pedig a bronzért küzdött.

"Remekül éreztük magunkat a biciklin, ráadásul teljesítettük a célunkat és 18 másodperccel országos csúcsot javítottunk. Nagyon jó volt a pálya és nagyon boldogok vagyunk, a tizedik hely pedig nagyon szép eredmény" - értékelt Nagy Gergely, aki hozzátette, hogy két nap múlva 1000 méteren is mennek majd az izui Velodrómban, ami nem annyira az ő világuk, de ott is országos csúcsot szeretnének javítani.

Ocelka Róbertre és kísérőjére még országúton is vár feladat az időfutamban és a mezőnyversenyben.