Paraúszó Eb - Konkoly harmadik érme

Sport, 2024.04.25

A paralimpiai bajnok Konkoly Zsófia harmadik érmét nyerte a Madeirán zajló paraúszó Európa-bajnokság csütörtöki versenynapján: ezúttal 400 méter gyorson második lett az S9-es kategóriában.

A Magyar Paralimpiai Bizottság közleménye szerint a pécsi versenyző 4:48.92 perces idejével 3.5 másodperccel kapott ki a horvát Emma Mecictől. A nap másik két döntőben érdekelt magyar úszója közül 100 méter pillangón Hotz Csenge negyedik lett az S10-es kategóriában, ugyanebben a számban a felnőtt válogatottban debütáló Janza Virág hetedikként zárt.

Konkoly korábban 100 méteres pillangóúszásban címét megvédve aranyat, míg 200 méteres vegyesúszásban ezüstérmet szerzett a portugáliai kontinensviadalon.

A szombatig tartó Eb-n kilenc úszó képviseli a magyar színeket. Az eddigi öt versenynapon egy arany-, négy ezüst- és három bronzérmet gyűjtött a küldöttség.