Párizs 2024 - Németh Nándor döntős 100 méter gyorson

Sport, 2024.07.30

Németh Nándor a harmadik idővel bejutott a döntőbe 100 méter gyorson a párizsi olimpia úszóversenyinek negyedik, keddi napján.

Párizs 2024 - Úszás Párizs 2024 - Úszás A BVSC 24 éves kiválósága - aki februárban Dohában a szám történetének első magyar világbajnoki dobogósaként lett harmadik - a délelőtti előfutamában egyetlen századdal (47.93) maradt le a románok sztárja, David Popovici mögött, és összesítésben a negyedik idővel várta a középdöntőt.

Németh este az első futamban szerepelt, végig harcban volt a győzelemért, s végül 47.61 másodperces idővel másodikként csapott célba, összesítésben pedig a harmadik helyen ment tovább.

A magyar versenyző júniusban, a belgrádi Európa-bajnokságon egyéni csúccsal (47.49) lett második Popovici mögött, s mindössze két századdal maradt el Milák Kristóf országos rekordjától. Németh a 2018-as Európa-bajnoki döntő óta minden világversenyen ott volt a fináléban a "királyszámban", három éve Tokióban nyolcadikként zárt, Dobay Gyula 1964-es szereplése óta ő volt az első magyar döntős 100 méter gyorson.

"Tudtam, hogy a francia srác nagyon be fog kezdeni ebben a hangulatban, de én is kicsit úgy éreztem magam, mintha Budapesten lennék. A terv az volt, hogy vele megyek az elején és a végén jövök, minden így is alakult. Világversenyen még soha nem úsztam ilyen jó helyről. Jósolni szinte lehetetlen, annyira szoros a mezőny, hogy akár a nyolcas pályáról is nyerni lehet" - nyilatkozta a vegyes zónában Németh.

"Tokióban úgy voltam vele, hogy felszabadult lettem a döntőbe kerüléstől, ettől kicsit elment ott a fókusz. Persze most is az leszek, de ezúttal úgy állok oda, hogy nem egy örömúszásról van szó, hanem maximálisan koncentrálok, hiszen itt ahogy mondtam, az elsőtől a nyolcadik helyig bármi lehet. Nagyon várom a döntőt, mert olyan izgalmas döntő lesz szerintem, mint a száz méter mellé" - válaszolta az MTI kérdésére Németh, utalva ezzel az olimpia eddigi legszorosabb úszófináléjára, amelyben az olasz Nicolo Martinenghi mindössze két századdal előzte meg a holtversenyben ezüstérmes brit Adam Peatyt és az amerikai Nic Finket.

A 100 méter gyors fináléját szerdán este 22.39-kor rendezik.
(MTI)

Címkék

Németh Nándor Párizs 2024

Galériánk

Párizs 2024 - Úszás Párizs 2024 - Úszás Párizs 2024 - Úszás Párizs 2024 - Úszás Párizs 2024 - Úszás Párizs 2024 - Úszás Párizs 2024 - Úszás Párizs 2024 - Úszás Párizs 2024 - Úszás Párizs 2024 - Úszás
 

Véleménye van? Szóljon hozzá!



Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!