Peking 2022 - A címvédő amerikai női hokisok kiütötték a svájciakat

Sport, 2022.02.06

A címvédő amerikai válogatott vasárnap 8-0-ra kiütötte a svájci együttest a pekingi téli olimpia női jégkorongtornáján, így harmadik mérkőzését követően is százszázalékos.

Az esélyesebb amerikai együttes a 6. percben kezdte meg a gólgyártást, és az első harmad végére már ötgólos előnyben volt. A győztes csapatban hárman, Jesse Compher, Kelly Pannek és Hilary Knight dupláztak.

A házigazda kínai csapat szétlövés után 2-1-re bizonyult jobbnak Japánnál, amely korábbi két meccset megnyerte.

Női jégkorongban az első szakaszban két ötcsapatos csoportban zajlanak a küzdelmek, a kiemelt A-ból mind az öt válogatott biztos negyeddöntős, a B-ből viszont csak három csatlakozik a legjobb nyolc mezőnyéhez.

Eredmény:

nők, csoportmérkőzések, A csoport:
Egyesült Államok-Svájc 8-0 (5-0, 2-0, 1-0)

A csoport állása: 1. Egyesült Államok 9 pont/3 mérkőzés, 2. Kanada 6/2, 3. Orosz csapat 3/2, 4. Finnország 0/2 (3-16), 5. Svájc 0/3 (3-25)

B csoport:
Kína-Japán 2-1 (0-1, 0-0, 1-0, 0-0, 1-0) - szétlövés után

A csoport állása: 1. Japán 7 pont/3 mérkőzés, 2. Csehország 6/2, 3. Kína 5/3, 4. Svédország 0/2 (2-6), 5. Dánia 0/2 (3-9)