Peking 2022 - A címvédő amerikaiak legyőzték az oroszokat is

Sport, 2022.02.05

A címvédő amerikai válogatott szombaton 5-0-ra legyőzte orosz ellenfelét a pekingi téli olimpia női jégkorongtornáján, így két mérkőzés után százszázalékos.

Az esélyesebb tengerentúli együttes két harmad után kétgólos előnyt szerzett, a harmadik felvonás első részében aztán kevesebb mint öt perc alatt három találattal terhelte meg riválisa kapuját.

Női jégkorongban az első szakaszban két ötcsapatos csoportban zajlanak a küzdelmek, a kiemelt A-ból mind az öt válogatott biztos negyeddöntős, a B-ből viszont csak három csatlakozik a legjobb nyolc mezőnyéhez.

nők, csoportmérkőzések, A csoport::
Egyesült Államok-Orosz Csapat 5-0 (1-0, 1-0, 3-0)

Kanada-Finnország 11-1 (2-1, 5-0, 4-0)

A csoport állása két forduló után: 1. Kanada 6 pont (23-2), 2. Egyesült Államok 6 (10-2), 3. Orosz Csapat 3, 4. Finnország 0 (3-16), 5. Svájc 0 (3-17)

B csoport:
Japán-Dánia 6-2 (3-0, 2-1, 1-1)
Csehország-Svédország 3-1 (1-0, 1-1, 1-0)

A csoport állása két forduló után: 1. Japán 6 pont (9-3), 2. Csehország 6 (6-2), 3. Kína 3, 4. Svédország 0 (2-6), 5. Dánia 0 (3-9)