Peking 2022 - Orosz diadal a női sífutó váltók versenyében

Sport, 2022.02.12

Az orosz négyes nyerte a női sífutók 4x5 kilométeres versenyét a pekingi téli olimpia szombati napján.

Az oroszok tulajdonképpen rajt-cél győzelmet arattak, mert az első, klasszikus stílusban futó emberük, Julija Sztupak hamar ellépett a mezőnytől, hozzá pedig a váltás előtt a német Katherine Sauerbrey tudott egyedül felzárkózni. Már az első embereknél óriási, félperces hátrányba került a címvédő norvég kvartett, mivel Tiril Udnes Weng összeakadt lett riválisával és mindketten elestek.

A második öt kilométeren kialakult az üldöző boly, amelyet a svéd és a finn váltó mellett a norvég staféta alkotott köszönhetően a Pekingben már kétszeres aranyérmes Therese Johaug nagyszerű teljesítményének. A harmadik, immár szabadstílusú versenyzőknél stabilizálódott a helyzet, azaz az orosz-német páros nagyjából húsz másodperccel tempózott az északi trió előtt.

A befejező embereknél Veronika Sztyepanova leszakította Sofie Krehlt, míg a bronzéremért végül a finn és a svéd váltó küzdött és utóbbi sprintben aranyérmes versenyzője, Jonna Sundling szerezte meg nagy hajrában.

Sífutás, 4x5 km-es női váltó, olimpiai bajnok:

----------------------------------------------
Orosz Olimpiai Bizottság (Julija Sztupak, Natalija Neprjajeva, Tatyjana Szorina, Veronika Sztyepanova) 53:41.0 perc
2. Németország (Katherine Sauerbrey, Katharina Hennig, Victoria Carl, Sofie Krehl) 18.2 mp hátrány
3. Svédország (Maja Dahlqvist, Ebba Andersson, Frida Karlsson, Jonna Sundling) 20.7 mp h.