Premier League - Nottinghami sikerével élen a Manchester City

Sport, 2025.12.27

A Manchester City 2-1-re nyert Nottinghamben az angol labdarúgó-bajnokság 18. fordulójának első szombati mérkőzésén, ezzel megelőzte az élen a később pályára lépő Arsenalt.

Az első félidőben remekül működött a Nottingham védelme, a City nem tudott helyzetbe kerülni. A második játékrész elején viszont gyorsan vezetést szerzett a vendég együttes, a 48. percben Tijjani Reijnders gurította hálóba a labdát a kapus lábai között.

Hat perccel később a hazai csapat - mellyel a Ferencváros január végén játszik majd az Európa-ligában - részéről Omari Hutchinson volt eredményes, majd a hajrában a francia Rayan Cherki állította be a végeredményt.

Josep Guardiola vezetőedző együttese november vége óta mind a nyolc meccsét megnyerte. Jelenlegi sikerével egy ponttal megelőzte a tabella élén az Arsenalt, amely 16 órától fogadja a Brightont.

Premier League, 18. forduló:

Nottingham Forest-Manchester City 1-2 (0-0)

később:

Arsenal-Brighton 16. 00

West Ham United-Fulham 16. 00

Brentford-Bournemouth 16. 00

Burnley-Everton 16. 00

Liverpool-Wolverhampton Wanderers 16. 00

Chelsea-Aston Villa 18. 30

pénteken játszották:

Manchester United-Newcastle United 1-0 (1-0)

vasárnap játsszák:

Sunderland-Leeds United 15. 00

Crystal Palace-Tottenham Hotspur 17. 30
(MTI)


Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!