A 33 éves egyiptomi válogatott támadó szezonvégi búcsújáról a klub számolt be kedden közleményben.
"Szalah kívánsága az volt, hogy ezt a bejelentést a lehető leghamarabb tegyük meg a szurkolók felé, mert ezzel látja biztosítottnak a jövőjével kapcsolatos átláthatóságot, illetve így is szeretné kimutatni a drukkerek irányába érzett tiszteletét és háláját" - írta a közleményben a Liverpool.
A 115-szörös egyiptomi válogatott játékos a közösségi médiafelületein közzétett videóban szólt a szurkolókhoz.
"Sajnos elérkezett a nap. Ez a búcsúm első része, az idény végén elhagyom Liverpoolt. Soha nem gondoltam volna, hogy ez a klub, ez a város, és ezek az emberek milyen mély nyomot hagynak majd az életemben. A Liverpool nemcsak egy klub, hanem szenvedély, történelem, szellemiség. Ezt nem tudom szavakban elmagyarázni olyanoknak, akik nem tagjai ennek a klubnak" - fogalmazott Szalah.
"Győzelmeket ünnepeltünk, megnyertük a legfontosabb trófeákat, és együtt küzdöttünk az életünk legkeményebb időszakaiban" - tette még hozzá.
Az egyiptomi futballista 435 mérkőzésen 255 gólt szerzett a Liverpool színeiben, s két angol bajnoki cím, valamint egy FA Kupa és két Ligakupa mellett egy Bajnokok Ligája-, egy klubvilágbajnoki, illetve egy európai Szuperkupa-trófeát is nyert a csapattal, amelyhez 2017-ben, az AS Romától igazolt.
(MTI)
Tetszett a cikk?
Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!