TV műsor

Rövidpályás úszó-Eb - A csütörtöki eredmények

Sport, 2019.12.05

A Glasgow-ban zajló rövidpályás úszó Európa-bajnokság csütörtöki döntőinek eredményei:



Férfiak:

200 m gyors, Európa-bajnok:

---------------------------
Danas Rapsys (Litvánia) 1:41.12 perc
2. Duncan Scott (Nagy-Britannia) 1:41.42
3. Mihail Vekoviscsev (Oroszország) 1:41.52


200 m mell, Európa-bajnok:

--------------------------
Arno Kamminga (Hollandia) 2:02.36 perc
2. Erik Persson (Svédország) 2:02.80
3. Marco Koch (Németország) 2:02.87



400 m vegyes, Európa-bajnok:

----------------------------
Max Litchfield (Nagy-Britannia) 4:01.36 perc
2. Ilja Borogyin (Oroszország) 4:03.65
3. Danyil Pasznyikov (Oroszország) 4:04.98
4. HOLLÓ BALÁZS 4:05.13
...7. GYURTA GERGELY 4:06.95


100 m pillangó, Európa-bajnok:

------------------------------
Marius Kusch (Németország) 49.06 másodperc
2. Mihail Vekoviscsev (Oroszország) 49.53
3. Marcin Cieslak (Lengyelország) 49.75


Nők:

100 m hát, Európa-bajnok:

-------------------------
Kira Toussaint (Hollandia) 55.71 másodperc
2. Marija Kamenyeva (Oroszország) 56.10
3. Georgia Davies (Nagy-Britannia) 56.73


800 m gyors, Európa-bajnok:

---------------------------
Simona Quadarella (Olaszország) 8:10.30 perc
2. KÉSELY AJNA 8:11.77
3. Martina Rita Caramignoli (Olaszország) 8:12.36



50 m pillangó, Európa-bajnok:

-----------------------------
Melanie Henique (Franciaország) 24.56 másodperc
2. Beryl Gastaldello (Franciaország) 24.78
3. Emilie Beckmann (Dánia) és Jeanette Ottesen (Dánia) 25.15-25.15



4x50 m vegyes vegyesváltó, Európa-bajnok:

-----------------------------------------
Oroszország (Kliment Kolesznyikov, Vlagyimir Morozov, Arina Szurkova, Marija Kamenyeva) 1:36.22 - világcsúcs
2. Hollandia (Kira Toussaint, Arno Kamminga, Joeri Verlinden, Femke Heemskerk) 1:37.12
3. Dánia (Mathias Zander Rysgaard, Tobias Bjerg, Jeanette Ottesen, Permille Blume) 1:38.02
(MTI)
 

Véleménye van? Szóljon hozzá!



Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!