Sportlövő-vk - Bajos Gitta hetedik helyen zárt

Sport, 2022.07.17

Bajos Gitta hetedik helyen zárt a nők 50 méter puska három testhelyzetű versenyszámában a sportlövők csangvoni világkupáján.

A magyar szövetség közleménye szerint Bajos 588 körrel harmadikként jutott a nyolcas döntőbe, ahol 299.9 körrel lett hetedik. A számot a német Anna Janssen nyerte meg.

A magyar sportlövők hat érmet szereztek a dél-koreai világkupán: két ezüstöt és négy bronzot. Hétfőn Mészáros Eszter végzett bronzérmesként a 10 méter légpuska egyéni számában, majd kedden a 10 méter légpisztoly számban Major Veronika lett harmadik. Szerdán a 10 méter légpuska vegyes párosban zárt másodikként a Mészáros, Péni István alkotta magyar kettős. Csütörtökön a Mészáros, Dénes Eszter, Bajos összeállítású magyar együttes végzett a harmadik helyen a nők 10 méter légpuska csapat versenyszámában, míg szombaton Pekler Zalán ezüst-, Péni pedig bronzérmet nyert a férfiak 50 méter puska három testhelyzetű versenyszámában.