Strandröplabda Futures-torna - Litván és kínai siker a Lupa-tónál

Sport, 2022.08.14

A férfiaknál litván, a nőknél kínai győzelmet hozott a Lupa-tónál vasárnap zárult nemzetközi strandröplabda Futures Pro Tour-verseny.

A viadal honlapja szerint a férfiaknál a döntőben a második helyen kiemelt litván Patrikas Stankevicius és Audrius Knasas két játszmában kerekedett a hatodikként rangsorolt ukrán Gyenyisz Gyenyiszenko, Vlagyiszlav Jemeliancsik kettős fölé. A harmadik helyet játék nélkül szerezte meg a lengyel Jedrzej Brozyniak és Piotr Janiak, mivel cseh ellenfeleik már az elődöntőre sem tudtak kiállni.

A nőknél kínai siker született: a hetedik helyen kiemelt Cseng Csin-csin és Vang Hszin-hszin honfitársaikat, az elsőként rangsorolt Hszia Hszinji, Lin Mej-mej kettős győzték le hatalmas csatában, 57 perc alatt. A bronzérem a 11. helyen kiemelt osztrák Franziska Friedl és Katharina Holzer nyakába került.

A magyarok közül az országos bajnok Hajós Artúr, Stréli Bence kettős jutott legtovább, ők a negyeddöntőben búcsúztak a tízezer euró összdíjazású budakalászi viadaltól.

férfiak, döntő:
Stankevicius, Knasas (litván, 2.)-Gyenyiszenko, Jemeliancsik (ukrán, 6.) 2-0 (16, 15)